KURTYNY POWIETRZNE – Zasada działania i zastosowanie
 Kurtyny powietrzne - zasada działania i zastosowanie
Otwarte drzwi i bramy umożliwiają ludziom i pojazdom swobodne poruszanie się do i z budynku, przyciągają również więcej klientów. Wadą są przeciągi i straty energii. Ilość powietrza „uciekającego” przez otwarte drzwi zależy od różnicy ciśnień pomiędzy po­wietrzem na zewnątrz i wewnątrz.
Oznacza to, że jeśli warunki po obu stronach przegrody są różne, to powietrze „ucieka” przez otwarte drzwi, aby wy­równać różnicę ciśnień i temperatur. W ogrzanym pomiesz­czeniu oznacza to „ucieczkę” ciepłego powietrza, które jest zastępowane przez powietrze zimne, a co za tym idzie stratę energii.
Wiele czynników wpływa na wymianę powietrza i straty ciepła przez wejścia. Głównym czynnikiem są wymiary otworu drzwiowego, bądź bramowego, natężenie ruchu przez wejście, wiatr, jak również różnica temperatur i ciśnień.

Zastosowanie kurtyny powietrznej nad otworem efektywnie ogranicza straty energii tworząc „niewidzialną barierę” powietrzną. Wielkość tych oszczędności zależy od charak­teru otworu drzwiowego.

 Frico

 

 

Thermozone® Technology - kurtyny powietrzne FRICO

 Nowoczesna technologia Thermozone!

 

 

Ponad 30lat doświadczeń w produkcji i rozwoju kurtyn powietrznych w surowym i wymagającym skandynawskim klimacie daje szwedzkiej firmie FRICO unikalną podstawę do tworzenia kurtyn powietrznych optymalnie zabezpieczających wejścia.

Thermozone Technology

Dzięki Technologii Kurtyn Powietrznych możliwe jest precyzyjne dobranie osiągów kurtyny, aby uzyskać efektywną separację środowisk, przy zachowaniu poczucia komfortu ludzi prze­chodzących pod urządzeniem.

Stosując Thermozone® Technology Frico projektuje kurtyny zoptymalizowane pod względem geometrii przepływu powietrza, wydajności i dźwięku. To daje przyszłemu użyt­kownikowi najlepszy warunek wstępny właściwego wy­boru. Dla uzyskania maksymalnej efektywności działania kurtyn powietrznych niezbędny jest ich właściwy dobór na etapie projektowym i prawidłowy montaż. Dlatego bardzo ważny jest wybór właściwego dostawcy i instalatora, Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Termex posiadając status autoryzowanego dystrybutora zapewnia najwyższą jakość oferowanych usług doboru, sprzedaży hurtowej i detalicznej, montażu i serwisu kurtyn powietrznych. Oferujemy kurtyny powietrzne renomowanych firm: FRICO, JUWENT, CHIGO i wiele innych przeznaczonych do zabezpieczenia otworów drzwiowych i bram transportowych do wysokości 8m, w wersji zimnej, z grzałkami o różnej mocy oraz z wymiennikiem wodnym - na zapytanie.


Kurtyny powietrzne do małych otworów oraz drzwi wejściowych:

Kurtyny z serii AD100

Przeznaczone do zabezpieczenia małych otworów, jak kioski, okienka magazynowe, itp., z grzałką elektryczną 2 - 4,5kW.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AD 100

Kurtyny z serii ADA

Przeznaczone do zamontowania nad drzwiami, których wysokość nie przekracza  2,5m, z zastosowaniem np. do biur, banków lub w wersji COOL do chłodni.

Czytaj więcej...

 Kurtyny powietrzne - seria ADA

Kurtyny z serii AD200 A/E/W

Przeznaczone do zabezpieczenia otworów nie przekraczających 2,5m wysokości, przede wszystkim w wejściach głównych, gdzie odbywa się wzmożony ruch klientów np.: w sklepach, restauracjach, supermarketach.
Modele bez elementów grzewczych - "zimne", z grzałkami elektrycznymi o mocy 3 - 18kW lub z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej….

 Kurtyny powietrzne - seria AD 200

 

 

Kurtyny AD i AC korynckie

Przeznaczone do zabezpieczenia drzwi wejściowych o wysokości do 3m, montowane zarówno z boku, jak i nad drzwiami. Modele z grzałkami elektrycznymi 9 - 24kW oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…


 

Korynckie kurtyny powietrzne

Kurtyny z serii AR200E

Przeznaczone do zabezpieczenia drzwi, których wysokość nie przekracza 2,5m, rozwiązanie pozwalające ukryć urządzenie w przestrzeni międzysufitowej. Modele z grzałkami elektrycznymi 9 - 18kW.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AR 200

Kurtyny z serii ADR 200/300 E/W

Przeznaczone do zabezpieczenia drzwi, których wysokość nie przekracza 3m, rozwiązanie pozwalające ukryć urządzenie w przestrzeni międzysufitowej. Modele z grzałkami elektrycznymi 9 - 18kW lub z wymiennikiem wodnym.
Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria ADR 200/300

Kurtyny z serii AR300 E/W

Przeznaczone do zabezpieczenia drzwi, których wysokość nie przekracza 3,5m, rozwiązanie pozwalające ukryć urządzenie w przestrzeni międzysufitowej. Modele z grzałkami elektrycznymi 9 - 18kW lub z wymiennikiem wodnym.
Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AR 300


Kurtyny powietrzne przeznaczone do zabezpieczania wysokich drzwi i bram transportowych:

Kurtyny z serii AD300 A/E/W

Dla dużych drzwi i małych bram przemysłowych o wysokości 2,5 - 3,5m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne", z grzałkami elektrycznymi o mocy 9 - 18kW oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AD 300

Kurtyny z serii AD400 A/E/W

Dla dużych drzwi i małych bram przemysłowych o wysokości od 3 - 4m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne", z grzałkami elektrycznymi o mocy 13,5 - 27kW oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AD 400

Kurtyny z serii AC/WAC 300/400 A/E/W

Dla dużych drzwi i małych bram przemysłowych o wysokości 2,5 - 4,5m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne", z grzałkami elektrycznymi o mocy 8 - 18kW oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AC/WAC 300/400

Kurtyny z serii AG4000 A/E/W

Dla dużych drzwi i małych bram przemysłowych o wysokości do 4m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne", z grzałkami elektrycznymi o mocy 15 - 36kW oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AG 4000

 

 

Kurtyny z serii AGV4000 A/E/W

Dla dużych drzwi i bram przemysłowych o wysokości do 4m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne", z grzałkami elektrycznymi o mocy 22,5 - 36kW oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AGV 4000

 

Kurtyny z serii AG4500/5000 A/W

Dla dużych drzwi i bram przemysłowych o wysokości do 5m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne" oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AG 4500/5000

 

 

Kurtyny z serii AGI A/W

Dla dużych bram przemysłowych o wysokości do 3 - 6m. Modele bez elementów grzewczych - "zimne" oraz z wymiennikiem wodnym.

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AGI

Kurtyny z serii AC500 A/E/W

Dla dużych bram przemysłowych o wysokości 3 - 6m, montowane poziomo lub pionowo. Modele bez elementów grzewczych - "zimne".

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AC 500

Kurtyny z serii AC600

Z nadmuchem oddalonym dla bram przemysłowych o wysokości 4 - 8m. Modele bez elementów grzewczych- "zimne".

Czytaj więcej…

 Kurtyny powietrzne - seria AC 600

Wyślij zapytanie ofertowe.